Ziyaretçilerin Sitenizden Ayrılmasına Neden Olan Durumlar

Günümüzde internetin yaygınlaşması ile web sitelerinin de kullanımı internette paralel olarak gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır. Web siteleri internet kullanıcılarının ve şirketlerin kendilerini tanıtabilmek için kullanmış olduğu internet ortamındaki kimlikler gibi düşünebilir. Web sitelerinin günümüzde kullanılma amacı daha çok kişilerin tanıtımları yapmaktır. Bunun dışında şirketler web sitelerini ürün ve hizmetlerini pazarlayabilmek için kullanmaktadır. Web siteleri sayesinde şirketler dünya üzerinde tanınan bir marka haline gelebilir. Bu durum şirketlerin kazançlarının artmasını sağlamasının yanı sıra şirketlerin dünya üzerinde tanınan bir marka haline gelmesini sağlar. Şirketler tarafından daha çok kullanılan ve tercih edilen siteler E ticaret siteleridir.

E ticaret siteleri şirketlerin ürün ve hizmetlerini daha hızlı veya pratik bir şekilde pazarlanabilir olmasına olanak verir. Web sitelerinin güzel bir görünüme sahip olması internet kullanıcılarının site içerisinde daha çok etkileşimde bulunmasını sağlamaktadır. Görünüm bakımından yetersiz ve zayıf kalan web siteleri günümüzde pek tercih edilmektedir. Profesyonel bir web sitesine sahip olmak için web tasarım ajansları ile anlaşmalar sağlayabilirsiniz. Web tasarım ajansları ile anlaşmalar sağlamanın yanı sıra kodlama bilgisinin olması ve çeşitli internet sitelerinden pratik ve etkili bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Günümüzde web sitelerinde bulunması gereken bazı işlevsel ve
görsel anlamda bileşenlerin olması gerekir. Web sitelerinin ziyaretçi kaybetmesi
şirketlerin müşteri kaybı yaşamasına neden olmaktadır. Aşağıda bulunan
maddelerden de web sitelerin neden ziyaretçi kaybı yaşadığı hakkında
açıklamalara göz atabilirsiniz.

 • Site açılma hızının düşük olması web site
  ziyaretçilerinin site içerisinde etkileşimde bulunmalarına büyük bir oranda
  engel olmaktadır. Web sitelerine ziyarette bulunan kullanıcılar ihtiyaçları
  olduğu ürüne anında erişim sağlamak isterler. Bu nedenle web sitelerin açılma
  hızının düşük olması kullanıcıların sitenizden ayrılmasına neden olacaktır.
 • Web sitelerinin görünümlerinin kötü durumda olması da
  site ziyaretçilerinin sitenizden ayrılmasına neden olmaktadır. Web sitelerinde
  kullanılmak olan temalar sade ve pratik olması gerekmektedir. Bu durumu
  karşılamayan sitelerde ziyaretçi sayısı oldukça düşüktür.
 • Sitelerin sürekli güncellenebilir olmaması site
  ziyaretçi sayılarını düşüren bir diğer nedenlerin başında gelmektedir. Site
  içerisinde bulunan ürünlerin ve hizmetlerin sürekli olarak güncellenmesi site
  ziyaretçilerinin site içerisinde daha çok etkileşimde olmasını sağlamaktadır.

6 yorum

 1. Google biz site sahiplerine sunduğu analytics hizmetinde birtakım kontroller gerçekleştirirken sitemi ziyaret eden kullanıcıların sitede az vakit geçirdiklerini farkettim. Başlarda bunun sebebini tasarımda düşündüm fakat içeriklerimin yeterince bilgi vermediğini farkettim. Bunun üzerine sitedeki içeriklerimi yeniden düzenledim. Umarım ziyaretçi kitlemde artış yaşarım.

 2. Bir E ticaret sitesine sahibim fakat bir türlü müşteri yakalayamıyordum. Bu konu hakkında birçok araştırma yapmama rağmen bunun sebebini tam olarak öğrenemedim. Yazınız ile rastladığımda diğer yazılara göre çeşitli bilgiler vardır. Bu bilgiler ışığında artık ürünlerimi sitemde rahatlıkla müşterilere pazarlama şansını elde edebiliyorum

 3. Bir web sitesine sahibim.Fakat yazınızı okumadan önce ziyaretçi sayım oldukça düşüktü ve sitem ziyaretçiler tarafından etkileşimde bulunulmuyordu.Yazınız okuduktan sonra ziyaretçilerin neden ayrıldığı konusunda bilgi sahibi oldum.Artık site ziyaretçilerim oldukça fazla olmasının yanı sıra etkileşimde de bulunuyorlar.Yazınız sayesinde kendimi ve web sitemi geliştirdim çok teşekkür ederim.

 4. Web sitemi geliştirmek ve daha fazla kullanıcıya güzel hizmet sunabilmek için araştırma yapmaktaydım. Sizin makaleniz sayesinde kullanıcılarımı nasıl web sitemde uzun süre tutabileceği anladım bana olan faydasını anlatamam hepinize teşekkürler.

 5. Ne kadar müşteri kazansam bi o kadarda kaybediyordum. Bu konu üstünde araştırma yaptım fakat pek de bi yararı dokunmadı bana ama son dk gelen güzel şeyler gibi sizin siteyi gördüm ve bu makalenizi okudum şuan sorun cözülür gibi sağ olun.

 6. Kendi sitem var ve bu site her geçen gün müşteri kazanıyor ancak bi o kadar da kaybediyorum. Bu sebeple araştırma yapıp bu konuda düzenleme yapmam gerekiyor du ve sizin makaleniz karşıma çıktı şuan oldukça iyi bir kazanç yapmaya başladım mükemmel siniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*